Ανακοίνωση για την έναρξη των μαθημάτων 2020-21

Αγαπητές/οί φοιτήτριες/ές,

σας ενημερώνουμε ότι οι (Ομαδικές Συμβουλευτικές Συναντήσεις) ΟΣΣ για τον μήνα Οκτώβριο θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Οκτωβρίου εξ αποστάσεως.

Τα eclass και τα timetables των ΘΕ σας ενοτήτων θα είναι διαθέσιμα το πολύ μέχρι την Δευτέρα 12/10/2020.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι η  ΕΔΕ (Συντονιστική Επιτροπή) αντιλαμβανόμενη την κρισιμότητα της κατάστασης κι έχοντας ως προτεραιότητα την ασφάλεια των φοιτητών και των διδασκόντων (πολλοί εκ των οποίων πρέπει να μετακινούνται εκτός νομού για τη διεξαγωγή των μαθημάτων/ΟΣΣ, δεδομένης της Διιδρυματικής φύσης του ΜΠΣ που προσφέρεται από το ΕΚΠΑ σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας), αποφασίζει τη διεξαγωγή των μαθημάτων εξαποστάσεως μέχρι νεοτέρας. Επίσης παρέχει τη δυνατότητα σε φοιτητές που τυχόν επιθυμούν την παρακολούθηση διαζώσης και έχουν προπληρώσει κάποια/ες Θεματική/ές Ενότητα/ες, να ζητήσουν ΑΜΕΣΑ την αναστολή φοίτησής τους για το 2020-21 και να τους επιστραφεί το ποσό η να κρατηθεί για το επόμενο Ακαδημαϊκό Έτος.

Με εκτίμηση,

Εκ της γραμματείας