01.08.2024

ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ: ΜΒΑ-Στρατηγική Διοίκηση και Ανταγωνιστικότητα (ΜΒΑ in Strategic Management and Competitiveness 30 Σεπτεμβρίου 2024

Μετά απο αιτήματα ενδιαφερομένων παρατείνουμε την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος/αιτήσεων στις 30 Σεπτεμβριου 2024.

Υπενθυμίζουμε ότι το Διϊδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών ΜΒΑ Στρατηγική Διοίκηση και Ανταγωνιστικότητα (ΜΒΑ in Strategic Management and Competitiveness)  συνδιοργανώνεται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Παν/μίου Αθηνών και το Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας  με ειδικεύσεις στη:

1. Στρατηγική Διοίκηση Επιχειρήσεων (Strategic Management), και

2. Στρατηγικές Ανταγωνιστικότητας και Ανάπτυξης (Competitiveness and Development Strategies).

Το πρόγραμμα είναι το πρωτο ΜΒΑ στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και πιστοποιημένο με ΑΡΙΣΤΑ από την ΕΘΑΑΕ. Είναι το μόνο διιδρυματικό MBA στην Ελλάδα στα εν λόγω αντικείμενα και με κορυφαίους καθηγητές Διεθνών και Ελληνικών πανεπιστημίων (με διδάσκοντες στο κορυφαίο 2% στον κόσμο σύμφωνα με μελέτη του Πανεπιστημίου Stanford), και με εξαίρετες προοπτικές απασχόλησης στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα.

Η τελική προθεσμία είναι 30 Σεπτεμβρίου 2024.

Έναρξη μαθημάτων τον Οκτώβριο 2024.

Για την αίτηση πατήστε εδώ.
Για το υπόδειγμα συστατικής πατήστε εδώ.
Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.